GRABNI Txapelketaren ligaxkako azkena, asteburuan, Nafarroaren kontra

2024/04/18 | Lehiaketa

Ligaxkako bosgarren eta azken jardunaldia jokatuko dute federazioen arteko lehian, eta Gipuzkoako Selekzioak nafarren etxean jokatu beharko du; hilaren 28ko asteburuan izango dira finalerdiak, eta maiatzaren 5ekoan finalak

Ligaxkako bosgarren eta azken jardunaldia izango da asteburu honetakoa federazioan arteko GRABNI Txapelketan. Eta Gipuzkoako Selekzioak Nafarroaren kontra jokatu beharko du, nafarren etxean. Ostiral iluntzean, larunbatean goizez zein arratsaldez eta igande goizean jokatuko dituzte ezker hormako eta trinketeko partidak bi selekzioek; webgune honetako Kartelera atalean kontsulta daitezke norgehiagoka horiek guztiak. Jardunaldiko gainontzeko aurrez aurrekoak Iparralde vs Araba eta Errioxa vs Bizkaia zango dira.

 

 

Ligaxka bukatuta, finalerdien txanda izango da, hilaren 28ko asteburuanNafarroan eta Errioxan izango dira finalerdiak.

 

 

Final guztiak maiatzaren 5eko jardunaldian jokatuko dira, eta Araba izango da egoitza bakarra.

 

 

Orain arteko emaitzak eta informazio gehiago, Euskadiko Euskal Pilota Federazioaren webgunean: www.euskalpilota.eus.

 

 

Gipuzkoako Selekzioaren ordezkaritza (pilotariak eta prestatzaileak) duzue jarraian:

 

EZKER HORMA

 

Eskua

Prestatzaileak: Iraitz Olaetxea eta Patri Espinar

  • Unai Albeniz (Tolosa)
  • Iker Amiano (Tolosa)
  • Unai Amiano (Tolosa)
  • Xabier Apaolaza (Hernani)
  • Natale Aranburu (Adospilota)
  • Mirian Arraiza (Izurun)
  • Miriam Arrillaga (Behar Zana)
  • Manex Balerdi (Soraluze)
  • Joanes Cestau (Behar Zana)
  • Iker Egiguren (Ilunpe)
  • Ixaso Erasun (Behar Zana)
  • Oihan Etxeberria (Oiarpe)
  • Madalen Etxegarai (Aloña Mendi)
  • Leire Galeano (Olalde)
  • Nagore Galeano (Olalde)
  • Beñat Garmendia (Lapke)
  • Oier Ibarluzea (Lapke)
  • Olatz Insausti (Olalde)
  • Ekhi Irribarria (Lapke)
  • Mikel Iturrioz (Intxurre)
  • Unax Landa (Oiarpe)
  • Miren Larrarte (Behar Zana)
  • Mikel Leonet (Oiarpe)
  • Eñaut Lizeaga (Mundarro)
  • Nora Mendizabal (Gazteleku)
  • Ander Murua (Soraluze)
  • Harkaitz Murua (Intxurre)
  • Uxue Oses (Aloña Mendi)
  • Irati Zabala (Izurun)
  • Beñat Zubizarreta (Lapke)
     

Gomazko paleta

Hautatzaileak: Jon Juanes, Maider Mendizabal eta Iñaki Peluaga

  • Iraitz Aldazabal (Behar Zana)
  • Irati Aranburu (Txulobi)
  • Odei Arregi (Beotibar)
  • Jokin Beristain (Zumaia)
  • Joseba Beroz (Gazteleku)
  • Garazi Eizmendi (Hernani)
  • Nahia Eizmendi (Hernani)
  • Andoni Etxabe (Errepala)
  • Leire Galdos (Hernani)
  • Xabier Garalde (Danok Bat)
  • Ibai Goitia (Intxurre)
  • Amaia Irazustabarrena (Hernani)
  • Ane Kerejeta (Hernani)
  • Enara Macicior (Hernani)
  • Joel Martin (Zumaia)
  • Nagore Murua (Intxurre)
  • Alaitz Navarro (Txulobi)
  • Uxue Olano (Intxurre)
  • Aner Rekondo (Errepala)
  • Ainhoa Ugartemendia (Intxurre)
     

Pala, larruzko paleta eta pala motza

Hautatzaileak: Aitor Otegi eta Josema Garrido

  • Mikel Begiristain (Errepala)
  • Aitor Brosa (Errepala)
  • Aratz Elorza (Oiangu)
  • Aritz Garikano (Zumaia)
  • Xabier Ibargarai (Errepala)
  • Beñat Ibarguren (Oiangu)
  • Xabier Ibarguren (Oiangu)
  • Zuhaitz Letamendia (Oiangu)
  • Iñaki Lopez de Munain (Gazteleku)
  • Eneko Martija (Ilunpe)
  • Xabier Naldaiz (Oiangu)
  • Aitor Otegi (Oiangu)
  • Anatz Pichel (Eple)
  • Ruben Pichel (Eple)
  • Manex Prieto (Euskal Jolas)
  • Mikel Sanchez (Ilunpe)
  • Jon Zumeta (Errepala)
     

Zesta-punta

Prestatzailea: Jon Iñaki Mendizabal 'Goixerri'

  • Oinatz Agirregomezkorta (Danok Bat)
  • Cosme Aguirre (Zumaia)
  • Eduardo Aguirre (Zumaia)
  • Gonzalo Aguirre (Zumaia)
  • Xabat Altuna (Beotibar)
  • Julen Basterra (Hondarribia)
  • Mattin Bereau (Hondarribia)
  • Julen Cabanillas (Zumaia)
  • Haritz Egaña (Zumaia)
  • Ane Elezgarai (Danok Bat)
  • Victor Hernandez (Donostia Jai Alai)
  • Ekhi Lete (Danok Bat)
  • Mikel Manzisidor (Danok Bat)
  • Naroa Merino (Gazteleku)
  • Irati Moreno (Gazteleku)
  • Maite Ortiz de Mendibil (Danok Bat)
  • Oaia Otaño (Danok Bat)
  • Unai Uranga (Zumaia)
  • Ander Ureta (Zumaia)
  • Eñaut Urreisti (Danok Bat)
  • Frida Watkins (Zumaia)
  • Manez Zamora (Hondarribia)
     

Egokitua

Prestatzailea: Mikel Merino

  • Joseba Altuna (Zarautz)
  • German Elkoro (Kemen)
  • Iraitz Huegun (Mindara)
  • Beñat Lizaso (Kemen)
  • Asier Navaridas (Kemen)
  • Eneko Sagarmendi (Mindara)


 

TRINKETA

 

Eskua

Prestatzaileak: Eneko Maiz eta Antton Aranburu

  • Antton Aranburu (Eple)
  • Pello Aranburu (Behar Zana)
  • Xabier Barandiaran (Mundarro)
  • Julen Chiapuso (Eple)
  • Oier Gurutzealde (Mundarro)
  • Inahar Iparragirre (Behar Zana)
  • Jon Jara (Hernani)
  • Iñigo Labaka (Hernani)
  • Eneko Lizarazu (Eple)
  • Unax Manterola (Hernani)
  • Aimar Mujika (Mundarro)
  • Beñat Olazabal (Intza)
  • Beñat Sabador (Gazteleku)
  • Eneko Sorondo (Alde Zaharra)
  • Ibon Taberna (Eple)
  • Aimar Zabala (Mundarro)
     

Paleta argentinarra

Hautatzaileak: Maider Mendizabal, Unai Sagarzazu eta Aritz Larrarte

  • Izaskun Arrosagaray (Hernani)
  • Izan Corts (Txost)
  • Ian Davis (Txost)
  • Abel Eguzkitza (Txost)
  • Leire Galdos (Hernani)
  • Miren Goikoetxea (Hernani)
  • Amaia Irazustabarrena (Hernani)
  • Mikel Letamendia (Ramuntxo)
  • Ander Montserrat (Ramuntxo)
  • Ander Mutuberria (Ramuntxo)
  • Markel Mutuberria (Ramuntxo)
  • Gorka Pablos (Ramuntxo)
  • Aritz Retegi (Txost)
  • Unai Sagarzazu (Kurpil Kirolak)
     

Larruzko paleta

Hautatzailea: Iñigo Navarro

  • Aitor Agirre (Errepala)
  • Jon Begiristain (Errepala)
  • Markel Mutuberria (Ramuntxo)
  • Iñigo Navarro (Errepala)
     

Xare

Prestatzaileak: Mikel Uzkudun eta Joxi Lopetegi

  • Aitor Aristi (Ametsa)
  • Aimar Heras (Ametsa)
  • Oier Iturbe (Ametsa)
  • Joxi Lopetegi (Ametsa)
  • Xuban Lopetegi (Ametsa)
  • Matxalen Mendizabal (Ametsa)
  • Markel Mujika (Ametsa)
  • Julen Zabalegi (Ametsa)

 

 

*Argazkiak: Ander Gillenea.

 

 

 






Babesleak

Ir arriba