GRAVNI Txapelketako finalerdiak, asteburuan: ezker hormakoak Gipuzkoan eta trinketekoak Iparralden

2016/04/21 | Lehiaketa

Gipuzkoako Selekzioa ezker hormako 9 finalerditan lehiatuko da, eta trinketeko 3tan; hurrengo asteburuan jokatuko dira finalak, Nafarroan

Azken txanpan sartu da federazioen arteko GRAVNI Txapelketa. Hain justu ere, finalerdiak jokatuko dira asteburu honetan (2016-04-24): Gipuzkoan izango dira ezker hormakoak, eta Iparralden trinketekoak

 

 

Gipuzkoako Selekzioa ezker hormako 9 finalerditan lehiatuko da, eta trinketan 3 finalaurrekotan saiatuko da finalerako txartela lortzen. 

 

 

Ondoren zehazten ditugu Gipuzkoako hitzorduak:

 

EZKER HORMA
ALTZA
(DONOSTIA)
APIRILAK 23, LARUNBATA 10:00 1. Gomazko paleta mutilak, jubenilak BIZKAIA NAFARROA
2. Gomazko paleta mutilak, 22 azpitik NAFARROA GIPUZKOA
3. Gomazko paleta mutilak, nagusiak ARABA GIPUZKOA
AZKOITIA APIRILAK 23, LARUNBATA 11:00 1. Eskuz banaka jubenilak NAFARROA ERRIOXA
2. Eskuz binaka jubenilak NAFARROA ERRIOXA
ZESTOA APIRILAK 23, LARUNBATA 16:00 1. Eskuz banaka 22 azpitik ARABA ERRIOXA
2. Eskuz binaka 22 azpitik GIPUZKOA ERRIOXA
3. Eskuz banaka nagusiak ERRIOXA GIPUZKOA
4. Eskuz binaka nagusiak GIPUZKOA NAFARROA
ATANO III APIRILAK 23, LARUNBATA 16:00 1. Larruzko paleta jubenilak ERRIOXA BIZKAIA
2. Larruzko paleta 22 azpitik BIZKAIA ERRIOXA
3. Larruzko paleta nagusiak BIZKAIA IPARRALDE
4. Pala motza nagusiak BIZKAIA GIPUZKOA
ZUMARRAGA APIRILAK 23, LARUNBATA 17:00 1. Gomazko paleta neskak, jubenilak GIPUZKOA NAFARROA
2. Gomazko paleta neskak, 22 azpitik GIPUZKOA NAFARROA
3. Gomazko paleta neskak, nagusiak BIZKAIA GIPUZKOA
MUTRIKU APIRILAK 24,
IGANDEA
10:30 1. Zesta-punta jubenilak BIZKAIA IPARRALDE
2. Zesta-punta 22 azpitik IPARRALDE BIZKAIA
3. Zesta-punta nagusiak IPARRALDE BIZKAIA
ZUMARRAGA APIRILAK 24,
IGANDEA
11:00 1. Frontenis mutilak ARABA NAFARROA

 

 

Eta hauexek Iparralden jokatuko diren finalerdiak:

 

TRINKETA
HENDAIA APIRILAK 23,
LARUNBATA
10:00 1. Paleta argentinarra neska jubenilak GIPUZKOA NAFARROA
2. Paleta argentinarra neskak 22 azpitik GIPUZKOA NAFARROA
3. Paleta argentinarra neska nagusiak NAFARROA ARABA
HENDAIA APIRILAK 23,
LARUNBATA
12:00 1. Paleta argentinarra mutil jubenilak NAFARROA IPARRALDE
2. Paleta argentinarra mutilak 22 azpitik NAFARROA ARABA
3. Paleta argentinarra mutil nagusiak ARABA GIPUZKOA
HENDAIA APIRILAK 23,
LARUNBATA
14:30 1. Eskuz banaka jubenilak BIZKAIA NAFARROA
2. Eskuz binaka jubenilak BIZKAIA NAFARROA
2. Eskuz banaka 22 azpitik BIZKAIA IPARRALDE
MIARRITZE
AGUILERA
APIRILAK 23,
LARUNBATA
16:00 1. Larruzko paleta nagusiak NAFARROA ARABA
HENDAIA APIRILAK 23,
LARUNBATA
17:30 1. Eskuz binaka 22 azpitik BIZKAIA NAFARROA
2. Eskuz banaka nagusiak NAFARROA ARABA
3. Eskuz binaka nagusiak NAFARROA IPARRALDE


 

 

Finalak datorren asteburuan (2016-05-01) jokatuko dira, Nafarroan. Dagoeneko Gipuzkoak ezker hormako 12 finaletako txartelak lortuak ditu, eta trinketean ere 6 finaletan izango da.

 

 

 

Informazio gehiago webgune honetako Selekzioak atalean eta Euskadiko Euskal Pilota Federazioaren web orrian: www.euskalpilota.com.

 

 

 










Ir arriba