Udaberri Sariko finalak, asteburuan, Aginagan, Astigarragan, Mutrikun eta Olaberrian

2019/03/14 | Lehiaketa

Intxurre 1 taldeak irabazi berri du gomazko paleta neska jubenilena, 30-15, Intxurre 2ren aurka

Aurreko jardunaldikoari jarraipena emanez, asteburu honetan ere Udaberri Sariko hainbat final izango dira ikusgai. Batetik, eskuz binakako lehiak, ostiralean Aginagan, eta larunbatean Astigarragan; bestetik, zesta-puntakoa, larunbatean, Mutrikun; eta, azkenik, larruzko paletako finala, igandean, Olaberrian.

 

 

Ondoren zehazten ditugu jaialdi guztiak:

 

 

Martxoak 15, ostirala, 19:00, Aginaga-Udalekoa


1. Eskuz binaka, kadeteak 3. maila:
AÑORGA (Etxebeste-Bouaskar-Ezeiza) / ARRASATE 2 (Barandiaran-Zumalde)

2. Eskuz binaka, jubenilak 3. maila: 
IZURUN 1 (Etxebeste-Busturia-De Paz-Eizagirre) / IZURUN 2 (Ugalde-Ormazabal)

3. Eskuz binaka, nagusiak 3. maila: 
PAGAZPE (Galarraga-Iruretagoiena) / EUSKAL GIROA (Perez-Miguez)

 

 

Martxoak 16, larunbata, 17:00, Astigarraga-Udalekoa 


1. Eskuz binaka, kadeteak 2. maila:
EIBAR (Azkargorta-Camina) / GAZTELEKU (Beloki-Lanzeta)

2. Eskuz binaka, jubenilak 2. maila:
ALDE ZAHARRA (De la Torre-Atxa) / MUNDARRO (Larrañaga-Urdangarin)

3. Eskuz binaka, nagusiak 2. maila: 
TOLOSA 2 (Zalakain-Esnaola) / INTXURRE 3 (Zubeldia-Alberdi)

 

 

Martxoak 16, larunbata, 18:00, Mutriku-Miruaitz


1. Zesta-punta, nagusiak:
BIARRITZ / DANOK BAT (Lertxundi-Iparragirre)

 

 

Martxoak 17, igandea, 11:00, Olaberria-Udalekoa


1. Larruzko paleta, nagusiak: 
OIANGU 1 (Aranburu-Otegi) / EUSKAL JOLAS (Aristi-Badiola)

 

 

 

Bestetik, joan den jardunaldian Intxurre 1 taldeak irabazi zuen emakumezkoen gomazko paletako finala, Intxurre 2ren aurka. Lerrootan, xehetasunak:

 


Martxoak 10, igandea, 11:00, Alegia-Elorri

 

1. Gomazko paleta, jubenilak, emakumezkoak:
INTXURRE 1 (Olano-Murua) 30 / INTXURRE 2 (Iturriotz-Karrera) 15

 

 

 

Webgune honetako Lehiaketa-Federatua-Udaberri atalean dago eskuragarri txapelketaren informazio guztia. 

 

 

 










Ir arriba