Final ugari han hemenka

2013/03/21 | Lehiaketa

Asteburu honetan federatu mailako nahiz eskola adinekoen finalak ikusteko aukera anitza izango da.

Gipuzkoa osoan izango da finalak ikusteko aukera. 2012-2013ko Udaberri Saria asteburu honetan bukatuko da eta modalitate ezberdinetako finalak ikusteko aukera egonen da: eskuz binaka, gomazko paleta, zesta punta, larruzko paleta eta pala motza, hain zuzen. Joko garbiko finalak ere larunbat honetan izango dira.

Eskola adinean diren pilotariek ere finalak izango dituzte: Errendimenduko Eskuz Binakako Gipuzkoako Txapelketako finalak , Eskualde mailakoak (Ekialdeko txapelketa nahiz Mendebaldekoa), Eskolarteko finalak (eskuz binaka) eta zesta puntan aritzen diren alebin eta infantilak ere finalean lehiatuko dira.

Ondoren azalduko ditugu,jaialdi hauen inguruko xehetasun guztiak:

 

FEDERATU MAILAN (Kadete, jubenil eta nagusiak)

 

UDABERRI SARIA

 

*Martxoak 22, ostirala, 19:00, Deba - Aldats


1. Larruzko paleta nagusiak: OIANGU / OLALDE

2. Pala motza nagusiak: TXOST 2 /TXOST 1

 

 *Martxoak 22, ostirala, 19:00, Getaria- Sahatsaga

1. Zesta-punta nagusiak: ZUMAIA 1 / ZUMAIA 2 

 


  *Martxoak 22, ostirala, 19:30, Eibar-Astelena

1. Eskuz binaka kadeteak, 3. maila: GAZTELEKU / ZIOTZA

2. Eskuz binaka jubenilak, 3. maila: EIBAR 1 / BELOKI

3. Eskuz binaka nagusiak, 3. maila:INTXURRE / ARRASATE

 

*Martxoak 22, ostirala, 19:30, Agina


1. Gomazko paleta mutil nagusiak, 2. maila: LOIOLATARRA 1 / AIA

2. Gomazko paleta mutil nagusiak, 1. maila: LAGUNAK 2 / USURBIL 1

 

*Martxoak 22, ostirala, 20:00, Zegama

1. Eskuz binaka jubenilak, 2. maila:GAILURRERANTZ / INTZA

2. Eskuz binaka jubenilak, 1. maila: AZKOITIA / TARTALOETXE

3. Eskuz binaka nagusiak, 2. maila: MURUMENDI 2 / BERGARA


  *Martxoak 23, larunbata, 16:30, Arrasate - Uharkape

1. Eskuz binaka kadeteak, 2. maila: AZKOITIA 1 / MUNDARRO

2. Eskuz binaka kadeteak, 1. maila: ARRASATE / GAZTELEKU

3. Eskuz binaka nagusiak, 1. maila: REAL SOCIEDAD 3 / TARTALOETXE

 

*Martxoak 24, igandea, 12:00, Tolosa-Beotibar

1. Zesta-punta nagusiak: BEOTIBAR 3 / BEOTIBAR 4
 

 

GIPUZKOAKO TXAPELKETA (Joko Garbi)

 

*Martxoak 23, larunbata, 18:30, Villabona – Behar Zana

1. Joko Garbi kadeteak: ZUBIETA 1 / ZUBIETA 2

2. Joko Garbi nagusiak: ZUBIETA 1 / BEHAR ZANA 2

 

ESKOLA ADINEAN (alebin eta infantilak):

 

EKIALDEKO TXAPELKETA  (Errendimendua)

 

   *Martxoak 23, larunbata, 16:00, Loiola

1. Eskuz binaka 2.urteko alebinak: OIARPE 1 / IGELDO

2. Eskuz binaka infantilak: ALDE ZAHARRA / AÑORGA 2

 

MENDEBALDEKO TXAPELKETA (Errendimendua):

 

   *Martxoak 23, larunbata, 16:00, Azkoitia

1. Eskuz binaka 2.urteko alebinak: ARRASATE 3 / ATXURBIDE

2. Eskuz binaka infantilak: LAPKE 3 / AZKOITIA 2

 

GIPUZKOAKO TXAPELKETA (Errendimendua)

 

   *Martxoak 26, asteartea, 19:00, Bergara

1. Eskuz binaka 2.urteko alebinak: BERGARA 1/ ILUNPE

2. Eskuz binaka infantilak: Ilunpe 1/Intxurre 1 / Usurbil/Lapke 1

 

GIPUZKOAKO TXAPELKETA (Zesta Punta eskola adinean)

 

   *Martxoak 23, larunbata, 17:00, Mutriku

1. Zesta-punta alebinak:DANOK BAT 1 / ZUMAIA 1

2. Zesta-punta infantilak:DANOK BAT 1 / DANOK BAT 2

 

ESKOLARTEKO GIPUZKOAKO TXAPELKETA

 

   *Martxoak 23, larunbata, 16:00, Oñati

1. Eskua neska alebinak:LAIOTZ 5 / UDARREGI 4N

2. Eskua mutil alebinak:IKASBERRI B /UDARREGI 3

3. Eskua mutil infantilak:ERNIOBEA /IKASTOLA (Andoain)

 

Webgune honetako Lehiaketa eta Kartelera ataletan kontsulta ditzakezue txapelketen inguruko xehetasun guztiak.

 

 

 










Ir arriba