Gipuzkoako Elkarteen Arteko Txapelketa (ezker horma). Txapeldunak

2013/01/10 | Lehiaketa

2012 urte bukaeran jokatu ziren Ezker Hormako Gipuzkoako Elkarteen Arteko Txapelketako azken finalak. Horrela, urtea amaitzerarekin batera, Gipuzkoan jokatzen den txapelketa ofizial partehartzaileenari bukaera eman zitzaion.

Ondoren zehazten ditugu jokamolde bakoitzeko finaletako emaitzak, pilotari txapeldunak eta txapeldunordeak: 

 

ESKUA
 

- Eskuz banaka, kadeteak: ARRASATE 1 (Garate) 18 / AURRERA SAIAZ (Urdapilleta) 14


- Eskuz banaka, jubenilak: AURRERA SAIAZ 1 (Ormazabal) 22 / ZAZPI ITTURRI (Zubiria) 13

- Eskuz banaka, nagusiak: AURRERA SAIAZ 2 (Artola)  22  /  REAL SOCIEDAD (Jauregi)  1

- Eskuz binaka, kadeteen 1. maila: AURRERA SAIAZ 1 (Peña-Aburuza) 14 / AURRERA SAIAZ 2(Sanchez-Mendia)22

- Eskuz binaka, kadeteen 2. maila: LAPKE 2 (Egiburu-Murua) 22 / GAZTELEKU (Aizpuru-Arrue)16

- Eskuz binaka, kadeteen 3. maila: EUSKAL JOLAS (Arakistain-Aldalur) 22 / BERGARA (Jorge-Zubizarreta)11

- Eskuz binaka, jubenilen 1. maila: AURRERA SAIAZ 3 (Larrea-Erasun) 18 / ZAZPI ITTURRI (Altuna-Otamendi) 22

- Eskuz binaka, jubenilen 2. maila: AURRERA SAIAZ 2 (Urdapilleta-Zaldua) 22 / AURRERA SAIAZ 1 (Balerdi-Chiapuso) 16

- Eskuz binaka, jubenilen 3. maila: EIBAR (Ruiz-Larrauri) 22 / LAPKE (Murua-Rezusta)16

- Eskuz binaka, nagusien ohorezko maila: ZAZPI ITTURRI (Olaetxea-Tolosa) 16  /  AURRERA SAIAZ 2 (Urbieta-Telletxea)  22

- Eskuz binaka, nagusien 1. maila: EIBAR (Unamunzaga-Bengoetxea) 10 / AZKOITIA (Iparragirre-Juaristi)  22

- Eskuz binaka, nagusien 2. maila: TARTALOETXE (Azketa-Atxa)  18 /  OIARPE (Irastorza-Martinez)  22

- Eskuz binaka, nagusien 3. maila: REAL SOCIEDAD 1(Aranburu-Loidi) 8 / IPARRALDE 3 (Mendy-Aguerre) 22

  

GOMAZKO PALETA
  

- Emakumezkoak, jubenilak: INTXURRE (Murua-Senperena)30 / SU-BERRI 1(Maiza-Gutierrez) 27

- Emakumezkoak, nagusien 1. maila: Pagola-Mendizabal 30 /  Goikoetxea-Arozena 28

- Emakumezkoak, nagusien 2. maila: Etxegia-Perez 23 / Tijero-Errasti 30

- Gizonezkoak, nagusien 1. maila: LOIOLATARRA(Peluaga-Huegun) 1 / REAL SOCIEDAD (Mikel Antxordoki-Guillermo Antxordoki)25

- Gizonezkoak, nagusien 2. maila: LOIOLATARRA ( Ubeda-Crespo) 17/ ALTZATARRA (Txoperena-Gastesi)25

- Gizonezkoak, nagusien 3. maila: ALTZATARRA 2 (Elejalde-Gomez) 25 / USURBIL 2( Arruti-Esnaola) 21
  

ERREMONTEA
 

-Nagusien 1.maila: ILUNPE (Segurota-Larrañaga) 40 / ZUMAIA (Elorza-Arizaga) 33

-Nagusien 2.maila:URNIETA (Goikoetxea-Martiarena) 37/ BEHAR ZANA (Zaldua-Ansa) 40

 

ZESTA-PUNTA


- Kadeteak:DANOK BAT(Andonegi-Goenaga)30 / ZUMAIA 1(Lopetegi-Gainza)16

- Jubenilak: ZUMAIA (Agirre-Osa)35 / DANOK BAT(Arrizabalaga-Garcia)30

- Nagusiak: DANOK BAT(Mendizabal-Elezgaray) 30 / GAZTELEKU 3 (Garcia-Aizpurua)28

 

PALA


- Nagusiak, 1. maila: REAL SOCIEDAD(Arozena-Acanda)  45 / TXOST (Aierbe-Argote) 15

- Nagusiak, 2. maila: GAZTELEKU (Iradi-Rekalde) 31 / EUSKAL JOLAS (Lopez-Beitia) 45

 

PALA MOTZA


- Nagusiak, 1. maila: REAL SOCIEDAD 1 (Arozena-Acanda)  40  / REAL SOCIEDAD 3 (Navarro-Zabala) 39

- Nagusiak, 2. maila: USURBIL1 (Arruti-Iradi)  40  /  TXOST  (Argote-Aizpuru) 26

- Nagusiak, 3. maila: ALTZATARRA 2(Brosa-Rodriguez)  34  /  ALTZATARRA 1 (Amiano-Amantegi) 40

 

 LARRUZKO PALETA
 

- 22 urtez azpikoak: OIANGU (Ibarguren-Ibarguren)  35  /  ALTZATARRA (Zubeldia-Astrain) 15

- Nagusiak, 1. maila: REAL SOCIEDAD 1 (Benoit-Etxeberria) 35 / GAZTELEKU 1(Iradi-Lete)7

- Nagusiak, 2. maila:OIANGU 4 (Berastegi-Letamendia) 21 / OIANGU 2(Luzuriaga-Soraluze)35

- Nagusiak, 3. maila: LANDARE 1 (Pichel-Elorza) 35 / TXOST 2 (Garmendia-Argote)15

 

Webgune honetako Lehiaketak atalean kontsulta ditzakezue txapelketak utzitakoak: emaitzak, sailkapenak... Argazki galeriak atalean, bestalde, irudi ugari daude ikusgai.

  

 

 

 










Ir arriba