Txapel ugari banatuta eskuz banaka lau terdiko Gipuzkoako Txapelketan

2021/05/04 | Lehiaketa

Lapke, Soraluze eta Mundarro klubentzat izan dira Gipuzkoakoak; eta eskualdeko txapelketetakoak Azkoitia, Murumendi, Oiarpe, Lapke, Tolosa, Eibar, Beloki, Gazteleku, Hernani, Abantzu eta Bergara klubetako pilotariek jantzi dituzte

Eskuz banaka lau t'erdiko Gipuzkoako Txapelketako final gehienak jokatu berri dira asteburuan (2021-05-02), lurraldeko frontoi ugaritan. Ondorengo lerroetan bildu ditugu emaitza guztiak eta jaialdien xehetasunak:

 

 

 

Apirilak 30, ostirala, 18:30, Aretxabaleta-Udalekoa
 

1. Eskuz banaka lau t'erdian, kadeteen 1. maila (Mendebaldea):
ILUNPE-Beñat Ezama 13 / AZKOITIA-Jon Etxaniz 22

2. Eskuz banaka lau t'erdian, jubenilen 2. maila (Mendebaldea):
ARETXABALETA-Julen Barandiaran 10 / MURUMENDI-Aimar Usabiaga 22

 

Apirilak 30, ostirala, 18:30, Donostia-Ibaeta
 

1. Eskuz banaka lau t'erdian, kadeteen 1. maila (Ekialdea):
OIARPE-Oier Zabaleta 22 / OIARPE-Ekain Mitxelena 16

2. Eskuz banaka lau t'erdian, kadeteen 3. maila (Ekialdea):
OIARPE-Axel Lasa 22 / IZURUN-Mirian Arraiza 18

 

Apirilak 30, ostirala, 19:00, Soraluze-Udalekoa
 

1. Eskuz banaka lau t'erdian, kadeteen 3. maila (GIPUZKOA):
IZURUN-Markel Uranga 12 / SORALUZE-Mikel Caramanzana 22

2. Eskuz banaka lau t'erdian, jubenilen 2. maila (GIPUZKOA):
OIARPE-Erlaitz Iriarte 18 / LAPKE-Ander Ibarluzea 22

 

Apirilak 30, ostirala, 19:00, Beasain-Antzizar
 

1. Eskuz banaka lau t'erdian, jubenilen 1. maila (Mendebaldea):
LAPKE-Faben Ituarte 22 / MURUMENDI-Xabier Olano 11

2. Eskuz banaka lau t'erdian, nagusien 1. maila (Ekialdea):
HERNANI-Xabier Salaberria 10 / TOLOSA-Iker Amiano 22

 

Maiatzak 1, larunbata, 11:00, Zumaia-Aitzuri
 

1. Eskuz banaka lau t'erdian, kadeteen 2. maila (Mendebaldea):
ZUMAIA-Aritz Olaizola 0 (EA) / EIBAR-Haitzart Iraolagoitia 22

 

Maiatzak 1, larunbata, 16:30, Ataun-Auzoeta
 

1. Eskuz banaka lau t'erdian, nagusien 2. maila (Mendebaldea):
BELOKI-Josu Viana 22 / ATAUN-Ibon Loidi 6

2. Eskuz banaka lau t'erdian, kadeteen 1. maila (GIPUZKOA):
LAPKE-Oier Ibarluzea 22 / ATAUN-Aratz Otaegi 3

 

Maiatzak 2, igandea, 10:30, Andoain-Arrate
 

1. Eskuz banaka lau t'erdian, kadeteen 2. maila (Ekialdea):
TOLOSA-Jokin Tolosa 5 / GAZTELEKU-Julen Gaztañaga 22

2. Eskuz banaka lau t'erdian, jubenilen 1. maila (Ekialdea):
HERNANI-Anartz Oiartzabal 22 / GAZTELEKU-Oñatz Arrillaga 20

 

Maiatzak 2, igandea, 11:00, Donostia-Atano III.a
 

1. Eskuz banaka lau t'erdian, jubenilen 1. maila (GIPUZKOA):
MUNDARRO-Eñaut Lizeaga 22 / LAPKE-Beñat Zubizarreta 18

2. Eskuz banaka lau t'erdian, nagusien 2. maila (Ekialdea):
HERNANI-Unax Uitzi 22 / ALDE ZAHARRA-Iñaki Atxa 7

 

Maiatzak 2, igandea, 11:30, Bergara-Udalekoa
 

1. Eskuz banaka lau t'erdian, kadeteen 3. maila (Mendebaldea):
BERGARA-Maddi Barrocal 10 / ABANTZU-Joritz Agirre 22

2. Eskuz banaka lau t'erdian, jubenilen 2. maila (Ekialdea):
ABANTZU-Xabat Sasiain 5 / OIARPE-Ugaitz Iriarte 22

3. Eskuz banaka lau t'erdian, nagusien 1. maila (Mendebaldea)
BERGARA-Ander Etxaniz 22 / ILUNPE-Egiguren 16

 

 

 

Webgune honetako Lehiaketa-Federatua-Gipuzkoa ezker horma atalean kontsulta daitezke txapelketak utzitako datu guztiak. Eta hainbat irudi bilduma ere ikusgai daude Argazki galeriak txokoan.

 

 

*Argazkiak: Pil-pilean Plaentxia.eus eta Pilotarien Txokoa.

 

 

 






Ir arriba